El Bichon Maltes

viernes, 9 de agosto de 2019

Czy Złapię Wifi z 15 km? - Antena "Idealna dla Kierowców TIR'ów i na Campingi" Signaflex (Vlog #189)

W tym odcinku testuję antenę kierunkową (aktywną) Signaflex, którą kupiłem na Allegro. Oto po rozpakowaniu na prawdę robi wrażenie, jakby miała ściągać sygnał WiFi z 15 km. Niestety jak się przekonacie z filmu, nie jest to prawda. Chyba, że nadajnik miałby być na wysokim maszcie. Wtedy może te 15 km zasięgu by się sprawdziło.

Jeżeli jednak chodzi o taki domowy router, który jest umieszczony w budynku to niestety, za bardzo się nie sprawdza. Antena czuła jest na przeszkody typu budynki, płoty i drzewa. Wszystko co stoi na przeszkodzie między nadajnikiem a antena powoduje, że Internet się zrywa.

Antenę będę jeszcze sprawdzał na campingach. Może jak położę ją na dachu przyczepy kempingowej to połączenie z siecią będzie lepsze.

Może jest tutaj kierowca TIRa (przepraszam ciężarówki :-), który korzysta z tej anteny. Może podzieli się wnioskami i swoim doświadczeniem z Internetem na wyjeździe.

Na filmie pokazuje również mój nowy dysk zewnętrzny Adata, na którym będę robił kopie zapasową filmów, tzw. backup. Zapłaciłem za niego 399,90 zł.

Odpowiadam również na pytanie widzów, czy udało mi się odzyskać utracone dane z dysku SSD. Jak zobaczycie koszt był w granicach 4000 - 6000 zł netto, a to dla mnie to zbyt wysoka cena. Za te pieniądze zrobiłbym nową podróż :-)

Trzymajcie się i do zobaczenia niebawem

Kamil

Twórzmy razem! Obejmij nas patronatem:

Facebook: kikiswiat

Muzyka z kreatora YouTube:

Orange Octopus - Unicorn Heads

Mas videos turoriales AQUI ------>> https://repetidorwifi.org